صداقت و حفظ کیفیت ، راز ماندگاری مبل دقت

صنایع چوب دقت که از سال 1313 از سوی مرحوم حاج حسین هرمززاده(دقت) با حداقل امکاناتی تاسیس شد؛ امروز با گذشت بیش از 80 سال و وجود 5 شعبه در میان صنایع چوب نه تنها مشهد و استان، بلکه در کشور مانند نگینی می‌درخشد و به صراحت می‌توان راز ماندگاری و موفقیت‌اش را در کیفیت محصولات آن دانست.
بعد از فوت مرحوم حاج حسین هرمززاده در سال 1375، سکان مدیریت تشکیلات را فرزندان مرحوم عهده‌دار شدند. محمد هرمززاده در گفتگو با ما به تاریخچه شکل‌گیری این برند معتبر صنعت چوب اشاره کرد و گفت: یکی از نصایح ارزنده پدر این بود که کیفیت را در هیچ شرایطی پایین نیاورید حتی اگر به ضرر شما باشد، از همین رو مبل دقت همواره سعی در حفظ کیفیت محصولات خود داشته است که گواه این مدعا مشتریان ما هستند که با گذشت سال‌ها از خریدشان راضی هستند به طوری که چند سال قبل یکی از مشتریان که در سال 1328 کمدی را از مرحوم پدر خریده بود آن را به عنوان عتیقه به ما اهدا کرد بدون اینکه فرسودگی در آن ایجاد شده باشد.
وی راز ماندگاری و موفقیت این برند را صداقت، حفظ کیفیت کار و استفاده از مصالح مرغوب عنوان کرد و افزود: درنظر گرفتن حقوق مصرف کننده و تعامل با خریداران در عین صداقت باعث شده است که مجموعه صنایع چوب دقت گذشت بیش از 80 سال همچنان بدرخشد و عرصه‌های جدیدی برای تولید و عرضه آن فراهم شود.
هرمززاده تصریح کرد: مجموعه صنایع چوب دقت در زمان جنگ تحمیلی و همچنین در تحریم‌ها و در زمان واردات مبلمان به کشور، ذره‌ای کیفیت خود را پایین نیاورده است و به خاطر مشکلات مالی هیچ‌گاه کار بی‌کیفیتی را به مشتری ارائه نکرده است بلکه فشارها را خود تحمل کرده اما کیفیت را حفظ کرده است.
وی با اشاره به اینکه مبل دقت، مبلمان و صنایع چوب هتل‌های 5 ستاره را تامین می‌کند، اظهار کرد: هتل هما 2 که اولین هتل 5 ستاره بعد از انقلاب اسلامی بود در سال 1373 تمامی تجهیزات چوبی‌اش از سوی این مجموعه تامین شد. همچنین هتل‌های نارنجستان شمال، مجموعه وزارت نفت در محمودآباد، هتل هرمز بندرعباس، هتل چمران شیراز، هتل داریوش کیش، هتل قصر‌طلایی مشهد، مدینه‌الرضا و مجموعه هتل های پارس درسراسر کشور، پروژه امید یک، هتل توس ونک، کتابخانه ملی تهران و ... بخشی از افتخارات این مجموعه است که صنایع چوب دقت آن را تامین کرده است.
هرمززاده با اشاره به اینکه در کارخانه شرکت صنایع مبلمان دقت برای 225 نفر اشتغال زایی شده است که در دو شیفت مشغول به فعالیت هستند، یادآور شد: مجموعه‌های مختلف بارها از ما برای حضور در مجتمع‌های تجاری دعوت کرده‌‌‌اند اما ما نپذیرفته‌ایم چرا که بازار خاص خود را داریم، اما چندی پیش از مقابل دفتر خانه مدرن پاسارگاد عبور می کردم، وارد این مجموعه شدم و در خصوص پروژه آن جویا شدم، با توجه به هدف این مجموعه آن را بهترین گزینه برای حضور خود می‌دانم چرا که بهترین‌های ایران در خانه مدرن پاسارگاد گرد هم آمده‌اند و چنین پروژه‌ای را اجرا می‌کنند.
وی ادامه داد: خانه مدرن پاسارگاد با ظرفیتی که دارد بزودی به منطقه‌ای زیبا برای مردم مشهد و توریست‌ها تبدیل خواهد شد. ما نیز سعی می‌کنیم با حضور در این مجتمع تخصصی چون گذشته صادقانه به مردم خدمت کنیم و کیفیت محصولات خود را حفظ کنیم.
هرمززاده در پایان خاطرنشان کرد: این مجموعه همچنان به دنبال کشف استعدادها، آموزش وتداوم این صنعت هنری و کهن در کشور می‌باشد.

گفتنی است؛ تولیدات مجموعه صنایع چوب دقت شامل انواع مصنوعات چوبی از قبیل مبلمان استیل، راحتی‌، مبلمان هتل، لوازم اداری، درب، پاکت،‌کابینت آشپزخانه در مدل‌های متنوع و گوناگون بوده که هر یک به نوبه خود از کیفیت‌، ظرافت و هنر خاصی برخوردار هستند.

 

 

تاریخ: 1393/09/25 16:15
بازدید: 0